Styrelsen

Styrelsen består av både föräldrar och medarbetare och har det övergripande ansvaret för skolans ekonomiska förvaltning. Styrelsen ägnar sig också åt en del visionärt arbete och har tidigare tagit initiativet till bl a. Lill-Emilias tillkomst och byggnationen på Emiliaskolans tomt.

Styrelsen sammanträder normalt en gång i månaden.

 

Emiliaskolans styrelse, efter årsmötet 18 april 2017

Veronica Krondal, ordförande, ordinarie ledamot – föräldrarepresentant

Under höstterminen 2017 vikarierar Tanja Carter Sancheztanja.carter.sanchez@emiliaskolan.se

Bodil Jacobs, ordinarie ledamot – föräldrarepresentant, ekonom

( epost: bodil.jacobs@emiliaskolan.se )

Tanja Carter Sanchez, ordinarie ledamot – föräldrarepresentant

(e-post: tanja.carter.sanchez@emiliaskolan.se)

Björn Holgersson, ordinarie ledamot- föräldrarepresentant

( e-post: bjorn.holgersson@emiliaskolan.se )

Mikael Stenroos, ordinarie ledamot – kollegierepresentant

( e-post: mikael.stenroos@emiliaskolan.se )

Esther Moonen, ordinarie ledamot – kollegierepresentant L-E

( e-post: esther.moonen@emiliaskolan.se )

Sam Helgesson, ordinarie ledamot – föräldrarepresentant

( e-post: sam.helgesson@emiliaskolan.se )

Mimmi Masters, suppleant – kollegierepresentant

( e-post: mimmi.masters@emiliaskolan.se )

John Lepic, suppleant – föräldrarepresentant

( e-post: john.lepic@emiliaskolan.se )

 

 

Leave a Reply

::::::